Zalety i wady kont internetowych ? warto korzystać z e-bankowości?

Konta bankowe dostępne przez internet ma obecnie większość Polaków, którzy decydują się na współpracę z bankami. Nadal jednak dość wysoki odsetek kont tego rodzaju nie posiada. Czy konta internetowe są w związku z tym dobrym rozwiązaniem? Czy to konieczność? Jeżeli stajesz przed wyborem, czy założyć dla siebie konto internetowe, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Konto internetowe ? czy dla każdego?

Bankowość elektroniczna niewątpliwie posiada bardzo dużo zalet. Dzięki niej możliwe jest zarządzanie swoimi zasobami pieniężnymi przez internet, bez konieczności udawania się w tym celu do placówki bankowej. Bank internetowy otwarty jest każdego dnia i przez 24 godzin na dobę. Konto internetowe daje możliwość nie tylko sprawdzenia salda, ale również można samodzielnie wykonywać z niego przelewy internetowe wewnątrz bankowe i międzybankowe, można obsługiwać swoje karty bankomatowe, karty kredytowe, nawet można wnioskować o kredyty i uzyskiwać je całkowicie online, bez zaświadczeń. Dodatkowo też konta internetowe dają wiele innych korzyści ? dostęp do lokat, funduszy inwestycyjnych, samodzielne przygotowywanie zleceń stałych, definiowanie odbiorców, więc zarządzanie pieniędzmi z nimi jest niezmiennie proste.

Do korzystania z konta internetowego potrzebny jest jednak internet. Młodsze pokolenie i osoby w średnim wieku korzystają często z kont bankowych online, niemniej osoby po pięćdziesiątce już rzadziej. W dużej mierze jest to spowodowane komplikacjami z obsługą komputera, ale warto pamiętać, że babcię i dziadka jak najbardziej warto zaznajomić z możliwościami kont internetowych ? wtedy płacenie przez nich rachunków, sprawdzanie, czy przyszła emerytura, będzie wyjątkowo proste.

Czy to bezpieczne i ile kosztuje?

W kontekście bankowych kont internetowych często pojawia się także kwestia bezpieczeństwa. Co jakiś czas słyszy się o wyłudzeniach haseł, o wirusach komputerowych, które są w stanie uzyskać dostęp do komputera i tym samym konta bankowego. Przed tym jednak można się uchronić, stosując programy antywirusowe oraz zdrowy rozsądek ? nie reagować na próby wyłudzeń hasła i loginu ? nikt nie ma prawa o nie prosić.

Czy konta bankowe online to jakieś koszty? Dzisiaj większość banków nie stosuje opłat za otwarcie oraz za prowadzenie konta internetowego. Mogą być z tym związane pewne obostrzenia, dlatego warto dokładnie zapoznać się z umową oraz tabelami opłat przed podpisaniem umowy o otwarcie konta.

Podsumowując, dla większości osób, które chcą uzyskać szybki i wygodny dostęp do swoich środków, konta internetowe są doskonałym rozwiązaniem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge