Opłaty i prowizje na kontach internetowych – ile to kosztuje?

Chociaż większość banków kusi darmowymi rachunkami, to jednak mogą pojawić się w tym kontekście opłaty na kontach internetowych. Najczęściej są to prowizje na kontach internetowych za ich obsługę, również należności naliczane są za przelewy czy też za nieosiągnięcie określonego salda, gdy wcześniej zostało ono zadeklarowane. Oto najpopularniejsze opłaty na kontach internetowych i sposoby na to, jak można ich uniknąć.

Opłaty na kontach internetowych za prowadzenie i otwarcie

Pierwsze opłaty na kontach internetowych to te, które związane są z otwarciem i prowadzeniem konta. Aktualnie większość banków takie prowizje na kontach internetowych zarzuciło, dlatego rachunek można założyć bez żadnych dodatkowych odpłatności. Wiele instytucji nie stosuje również opłat za prowadzenie rachunku nawet wtedy, gdy nie posiada on zadeklarowanych comiesięcznych wpływów. Zdarzają się jednak wyjątki i pojawiają się opłaty na kontach internetowych. Bank może zażyczyć sobie wykazania, aby na konto regularnie wpływały środki, na przykład z umowy o pracę, chociaż generalnie nie jest konieczne określenie, z jakiego źródła będą one pochodziły. Jeżeli środki nie będą pojawiały się, zostaną naliczone prowizje na kontach internetowych za ich prowadzenie.

Prowizje na kontach internetowych za przelewy

Dużo banków odeszło od pobierania opłaty na kontach internetowych za przelewy, zarówno wewnątrz bankowe, jak i międzybankowe. Niemniej mogą też mieć one miejsce. Ile kosztują takie prowizje na kontach internetowych i kiedy są one naliczane? Zazwyczaj bank takie opłaty określa z góry, na przykład może być to 50 groszy lub 1 złoty. Dodatkowo prowizje na kontach internetowych pobierane są za przelewy przyspieszone i ekspresowe, które pozwalają na natychmiastowe przesłanie środków na rachunek w innym banku.

Prowizje na kontach internetowych za korzystanie z kart

Gdy do konta bankowego będzie wydana krata płatnicza, także trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami. Stosowane są wtedy opłaty na kontach internetowych za założenie karty i jej prowadzenie, ale banki pozwalają też na ich uniknięcie. Jak można tego dokonać? Na przykład poprzez realizację płatności w sklepach z kartą lub wykonanie określonej liczby transakcji. Ponadto prowizje na kontach internetowych mogą być naliczane za płatność kartami za granicą i przez internet.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge