Jak założyć konto internetowe – poradnik krok po kroku

Najwygodniejszym typem konta bankowego niewątpliwie jest to internetowe. Jak założyć konto internetowe? Gdy jeszcze twój bank nie zaoferował ci takiej możliwości lub też jeszcze nie posiadasz w ogóle rachunku rozliczeniowego, w takim przypadku warto zainteresować się dostępnymi ofertami w tym zakresie.

Jak założyć konto internetowe? Także przez internet!

Konta internetowe są w całości online, dlatego na pytanie, jak założyć konto internetowe, odpowiedź brzmi ? również przez internet. Konto może założyć obywatel Polski z ważnym dowodem osobistym i właściwie to tylko jedyna formalność. W celu założenia konta konieczne jest podanie poprawnych danych ? imienia, nazwiska, telefonu, adresu e-mail, danych adresowych i dodatkowych danych identyfikacyjnych, w tym numeru dowodu osobistego. Można wybrać przy tym rodzaj umowy. Większość banków obsługuje papierowe umowy, które po przygotowaniu dostarczane są przez kuriera lub pocztę, ale można też skorzystać z wniosku elektronicznego. W tym przypadku trzeba dodatkowo potwierdzić swoją tożsamość. Można zrobić to poprzez przelew z innego banku ze swojego konta.

Jak założyć konto internetowe bez internetu?

Konto online można założyć też bez dostępu do sieci. Jak założyć konto internetowe bez internetu? Wystarczy udać się do siedziby wyselekcjonowanego banku, aby tam wypisać i złożyć wniosek. Konto dostępne jest od razu, uzyskuje się także od pracownika wszystkie dokumenty niezbędne do zalogowania się na nie, tymczasowe hasło, które następnie będzie można zmienić na swoje.

Jak założyć konto internetowe ? aktywacja konta

Do aktywowania konta bank dostarcza specjalną dokumentację. Jak zostało wskazane wcześniej, zawiera ona wszystkie niezbędne do zalogowania się na własne konto dane, w tym unikatowy numer identyfikacyjny oraz tymczasowe hasło. Po zalogowaniu się na konto konieczna jest zmiana hasła. Mogą zostać zastosowane dodatkowe potwierdzenia, na przykład przez SMS. Zatem i w tym przypadku formalności są bardzo proste i szybkie.

Jak założyć konto internetowe za darmo?

Warto też pochylić się nad kwestią, jak założyć konto internetowe całkowicie za darmo. Dzisiaj większość banków daje swoim klientom możliwość zarządzania swoim rachunkiem całkowicie za darmo. Mogą jednakże pojawić się także kruczki w umowach. Konto darmowe może wymagać regularnych przychodów, danego salda przez wskazany okres. Podobne wymagania mogą dotyczyć kart bankomatowych wydanych do konta. Zatem koniecznie należy sprawdzić wszystkie zapisy umowy.

Podsumowując, ci, którzy zastanawiają się, jak założyć konto internetowe, mogą już teraz dokonać tej formalności, w tym również bez wychodzenia z domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge