Bank internetowy

Błyskawiczne przelewy, dostęp do środków przez 24 godziny na dobę, kredyty internetowe ? między innymi to może zaoferować swoim klientom bank internetowy. Dzisiaj takie banki internetowe są coraz chętniej wybierane przez Polaków. W końcu lubimy cenić sobie wygodę i dodatkowo niski opłaty – bank internetowy to często ich całkowity brak!

Bank internetowy ? czym jest?

Określeniem ?bank internetowy? definiuje się albo banki, które działają całkowicie wirtualnie oraz nie mają swoich placówek fizycznie, albo też może być to bank, który zarówno działa stacjonarnie, ale też udostępnia swoim klientom możliwość załatwienia spraw osobiście, w swoich oddziałach. Zatem bank internetowy to bank, który oferuje swoje usługi i produkty głównie w przestrzeni wirtualnej. Banki internetowe jak najbardziej są bezpieczne.

Konto internetowe, ale nie tylko

Podstawowym produktem, jaki może zaoferować bank internetowy, jest konto bankowe. W tym przypadku bank konto internetowe dostarcza także jako internetowe, z możliwością zalogowania się przez sieć na komputerze, urządzeniu mobilnym z każdego miejsca na świecie. Z konta internetowego można korzystać jak ze zwykłego, ale dostęp do usług jest wygodniejszy i szerszy. Można zatem sprawdzić saldo, wykonywać przelewy, określać odbiorców zdefiniowanych, zlecenia stałe, doładować telefon czy też zarządzać swoją kartą wydaną do rachunku. Również bank online umożliwić może wnioskowanie o produkty przez internet. W ten sposób można otrzymać kredyt online, założyć lokatę czy oszczędzać na swoją emeryturę.

Ile kosztuje bankowość elektroniczna?

Obecnie najlepsze banki internetowe nie pobierają od swoich klientów żadnych dodatkowych opłat. W związku z tym prowadzenie konta i karty jest darmowe. Niemniej trzeba zapoznać się dokładnie z zapisami umowy, aby dowiedzieć się, czy nie są z tym związane dodatkowe warunki. Kredyty, lokaty i pozostałe produkty są analogiczne pod kątem cenowym do tych dostępnych tradycyjnie.

Każdy bank internetowy dokładnie prezentuje swoją ofertę online. Można zapoznać się z nią, tabelami opłat, regulaminami.